Jakie lampy wybrać do mieszkania?

Odpowiednie lampy sprzyjają wypoczynkowi i pozwalają się zrelaksować. Dodatkowo oświetlenie buduje nastrój oraz tworzy klimat wnętrza. Zatem jak zaprojektować odpowiednie oświetlenie salonu?

Rozmieszczenie lamp

Obecnie urządzając salon stawiamy na lampy nowoczesne DutchHouse.pl. Odchodzi się już od oświetlenia, które jest umieszczone centralnie na suficie. Zamiast tego większość osób decyduje się na lampy i lampki umieszczone w różnych częściach salonu. Jasny i dobrze oświetlony salon zapewnia komfort podobny do światła dziennego.

Jakie lampy do salonu?

Oświetlenie w salonie powinno być rozmieszczone warstwowo. Oświetlenie ogólne powinno stanowić tło oświetlenia miejscowego i dekoracyjnego. Dzięki temu, że w salonie będą się znajdować rożne rodzaje oświetlenia to w poszczególnych strefach salonu uzyskamy odmienny klimat. Mała lampka stojąca na komodzie sprawi, że świetnie będzie się oglądać telewizje lub pracować przy komputerze. Natomiast duża lampa stojąca da dodatkowe światło przy którym będzie można poczytać wieczorem. „Salon będzie się wydawał ciepły i przytulny, jeżeli użyjemy światła rozproszonego. Lepiej wybrać kilka słabszych, właściwie rozmieszczonych punktów świetlnych niż jeden mocny.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *