Meble skandynawskie – z czym je łączyć?

Od jakiegoś czasu styl skandynawski zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Prostota, jasne kolory, naturalne produkty i funkcjonalność – takie cechy przemawiają za faktem, że coraz chętniej i częściej sięgamy np. po meble skandynawskie. Czasami jednak nie wiemy, z czym je łączyć, by tworzyć idealne kompozycje przestrzenne…

Meble skandynawskie – z czym je łączyć w aranżacjach wnętrz?

Jeśli sami aranżujemy przestrzeń swojego mieszkania lub np. pomieszczenia użytkowego i stawiamy na meble w stylu skandynawskim, warto pamiętać, by umiejętnie łączyć style. Dobrze wygląda np. umieszczenie w jednym pokoju starych mebli, np. komody rodem z PRL-u z jasnymi, prostymi w formie meblami w stylu rodem z mroźnej Skandynawii. To ożywi wnętrze, przełamie nieco surowy w formie styl skandynawski, a jednocześnie stworzy unikalne i ciekawe rozwiązanie designerskie.

Meble skandynawskie w połączeniu ze stylem rustykalnym…

Meble w stylu skandynawskim dobrze łączą się też z elementami rustykalnymi. I tu sprawdzą się ławy, stoliki kawowe z drewna i inne, małe elementy wystroju pomieszczeń. Warto stylizować je na nieco postarzałe, co dodatkowo dodaje uroku całej aranżacji.

 

Prosty w formie styl skandynawski warto łączyć z innymi, by uzyskać ciekawe efekty designerskie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii meble. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *